۹ اصل مهم برای موفقیت در برندینگ


برندینگ چیست؟

برندسازی یا برندینگ چیزی است که کسب و کار شما برای عبور از تعداد بالای رقبا و جلب توجه مشتری به آن نیاز دارد. این چیزی است که خریدارانی را که برای اولین بار به شما مراجعه می کنند را به مشتریان مادام العمر تبدیل می کند. این همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید تا از دیگران متمایز شوید، تأثیرگذار باشید و کسب و کار خود را نسبت به رقبایتان یک پله بالاتر ببرید.


چرا برندینگ مهم است؟

برندینگ به شما کمک می کند تا از رقبایتان متمایز شوید. فرقی نمی کند که چه نوع شرکتی دارید، در چه صنعتی هستید، یا به دنبال چه نوع مشتری هستید. برندسازی به شما کمک می‌کند روش‌هایی را که در آن ها متفاوت، خاص و منحصربه‌فرد هستید، مشخص کنید و به مشتریان شما نشان می دهد که چرا باید به جای رقبایتان با شما کار کنند.

برندینگ باعث ایجاد شناخت برند یا آگاهی از برند می شود. اگر می خواهید در برندینگ خود موفق باشید در مرحله ی اول مردم باید شما و کسب و کارتان را بشناسند. برندسازی مناسب به شما کمک می کند سبکی متمایز ایجاد کنید که همین باعث شناخته تر شدن برندتان در بازار می شود.


اصول برندینگ موفق

 

١) برند خود را تعریف کنید.

هدفتان از ایجاد این کسب و کار چیست؟ پاسخ به این سوال ارزش ها، اهداف و وظایف برند شما را مشخص می کند. داشتن یک برند هدفمند موفق، پیوند قوی با مخاطبان هدف ایجاد می کند. برندسازی زمانی موفق است که هر بخش از کسب و کارتان ارزش شما را نشان دهد.


 

٢) مخاطبان خود را بشناسید.

قبل از اینکه برندتان را بسازید، باید مخاطبان خود را درک کنید. یعنی باید بدانید که مشتریان و مخاطبانتان به چه چیزهایی اهمیت می‌دهند، و به چه چیزهایی اهمیت نمی دهند و اینکه چگونه از استفاده از محصول یا خدمات شما سود خواهند برد.

زمانی که مخاطبان خود را درک کنید، می توانید اطمینان حاصل کنید آنچه که می فروشید و محتوایی که برای تبلیغ آن تولید می کنید به طور مداوم با آن ها طنین انداز می شود و منجر به افزایش فروش و بهبود وفاداری مشتری می شود.


3) چشم انداز برند را تعیین کنید.

بعد از مشخص شدن فلسفه ایجاد برند، زمان تعیین یک بیانیه چشم انداز است. بیانیه چشم انداز مشخص می کند که می خواهید به چه چیزی برسید. برای مشخص شدن چشم انداز برند باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

• دوست دارید کسب و کارتان در پنج تا ده سال آینده به کجا برسد.

• بیانیه را بر اساس ارزش‌های کسب‌وکارتان بنویسید.

• بیانیه چشم انداز خود را در زمان حال بنویسید.

• لحن بیانیه باید واضح و روشن باشد.

• اطمینان حاصل کنید که بیانیه شما به راحتی قابل درک است.


۴) رقبای خود را بررسی کنید.

از رقبای خود بیاموزید، در مورد آن ها تحقیق کنید و مشخص کنید که چه چیزی برند یا شرکت شما را از آن ها متمایز می کند.

برای تعیین وجه تمایز خود نسبت به رقیبان:

• فهرستی تهیه کنید که شامل تمام ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد محصول یا خدمات شما باشد.

• رقبای خود را در گوگل جستجو کنید و ویژگی ها و مزایای خود را با آن ها مقایسه کنید، سپس می توانید تصویر واضح تری از وجه تمایز خود با آن ها به دست آورید.

• به یک نیاز عاطفی فکر کنید که با محصول یا خدمات شما برآورده می شود.

• از دیدگاه مشتری به محصولات و خدمات خود نگاه کنید و هر چیزی که به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید.

• جنبه هایی از محصول یا خدمات خود را که رقبای شما نمی توانند آن را تقلید کنند، شناسایی کنید.

• به عبارات مربوط به محصول یا خدمات منحصر به فرد خود فکر کنید، آن ها را واضح و مختصر نگه دارید.


۵) شخصیت برند خود را ایجاد کنید.

فکر می کنید اگر شرکت شما یک انسان بود، این انسان چه شخصیتی داشت؟ ایجاد شخصیت برند به درک واقعی شخصیت خریدار وابسته است. ایجاد شخصیت مناسب برای برند، به مخاطبانتان کمک می کند تا تصمیم بگیرند که آیا شما برند مناسبی برای آن ها هستید یا خیر. شخصیت برند باید در سراسر ارتباطات شما منعکس شود، از لحن صدا و زبان گرفته تا نوع فونت و رنگی که انتخاب می کنید. همه این ها منعکس کننده ارزش برند شما و در نهایت ارزش مشتریان شما خواهد بود.۶) هویت بصری برند (Brand visual identity) را طراحی کنید.

تأثیری که مخطبانتان با دیدن هویت بصری شما می‌گیرند، اغلب احساس آن ها را نسبت به برند شما تعیین می‌کند. منظور از هویت بصری هر آن چیزی است که مخاطب هدف شما می بیند از جمله تصاویر محصول، اینفوگرافیک ها، لوگو، و چیدمان و طراحی داخلی وب سایت. طراحی هوشمندانه این موارد به متمایز کردن برند شما از رقبا و انتقال پیام منحصر به فرد به مصرف کنندگان کمک می کند.


٧) استراتژی برند خود را بسازید.

به طور متوسط ۵۴٣ هزارکسب و کار جدید در هر ماه تاسیس می شوند. در نتیجه بدون استراتژی برندینگ مناسب، نمی توانید برندسازی کنید و انتظار داشته باشید که مخاطبان شما را به راحتی پیدا کنند. از آن جایی که هر برندی می خواهد تا حد امکان به مخاطبان زیادی دست یابد، رقابت بازاریابی بسیار شدید است. بنابراین استراتژی برند یکی از اصول کلیدی برندسازی است.


 

٨) در برندسازی خود ثابت قدم باشید.

ثبات باعث ایجاد اعتماد می شود. مصرف کنندگان قبل از خرید از یک برند باید به آن اعتماد کنند. یک نظرسنجی نشان می دهد که 81 درصد از مصرف کنندگان برای خرید یک محصول یا خدمت ابتدا باید به آن برند اعتماد کنند. زمانی که استراتژی بازاریابی شما در تمام پلتفرم‌ها، پیامی منسجم را ارائه ‌دهد، مصرف‌کنندگان شروع به شناسایی برند و سپس اعتماد به شما خواهند کرد.


 

٩) برند خود را ارزیابی کنید.

پس از اجرای استراتژی برند خود باید آن را بررسی و ارزیابی کنید. این مرحله شامل تجزیه و تحلیل دقیق عملکرد کلی برند است که خروجی آن وضعیت برند شما در بازار را نشان می دهد. سعی کنید نقاط قوت و ضعف خود را برجسته کنید و مشخص کنید آیا در مسیر رسیدن به اهداف خود قرار دارید یا خیر.

09128307939 09177755652 09391931323


مطالب مشابه


فروش برند

معرفی چند برند مواد غذایی آماده فروش
فروش برند مواد غذایی قدردان
فروش برند دكلئور DECLEOR
برند لوازم آرایشی و بهداشتی (لی لی مکس)
برند | فروش برند گرتل
فروش برند زغفران | نیلماه
فروش برند خشکبار | شیرین دخت
فروش برند Dayarli , دیرلی
فروش برند فرودنFrauden
فروش برند لوازم آرایشی (رویال کلین)
2018-2020 © تمامی حقوق این وب‌سایت برای میهن برند محفوظ است.
انصراف
جهت دریافت برند های آماده