برند/ راه هایی برای رشد برند،برندسازی احساسی

راه هایی برای رشد برند

چگونه با رشد برند نام تجاری خود را بزرگ و موفق نمایید؟ مهم نیست محصولات شما چقدر متفاوت باشند و حوزه های مختلف را دربرگیرند اگر برندی قوی دارید که در ذهن مصرف کنندگان تداعی کننده صفات مثبتی است از همان برند برای نام گذاری استفاده کنید در این شرایط تمام محصولات موفقیت بالایی نخواهند داشت اما همیشه هم راستا با برند اصلی خواهند بود و نگرش و پیام برند اصلی را به ذهن تداعی میکنند.
 
برای پاسخگو بودن در مقابل نگرانی های مصرف کنندگان فرمول خود را به روز کنید :

یک نوآوری تا یک بازه­ ی زمانی مشخص جواب می دهد و نمیتوان همواره بر آن تکیه کرد سلایق مشتریان تغییر می کند یا بر دانش آنها افزوده میشود در نتیجه نمی توان یک مسیر را بدون تغییر و تا آخر ادامه داد.
برخی از فرمول­ ها و مواد تشکیل دهنده مواد غذایی تا زمانی بازخورد مناسبی دارند اما باید هوشیار باشیم تا به محض آنکه بازخوردهای مربوط به محصول منفی بود تغییرات لازم را اعمال کنیم تا از برند خود محافظت کنیم.
 
به رقبا حمله کنید :

این اقدام توام با ریسک است اما به یاد ماندنی نیز، است. وقتی وارد رقابت و مقایسه محصول خود با محصول رقیب می شوید در واقع مصرف کنندگان را به چالش کشیده و قدرت و شجاعت برند خود را نشان می دهید.
اما باید با احتیاط و باهوش عمل کنید از آنجایی که این مورد ریسک بالایی دارد اگر فکر می کنید که در این رقابت بازنده می شوید این مرحله را رد کنید و هرگز وارد آن نشوید.
 
شریک قوی داشته باشید :

یکی از عوامل اثر گذار بر برند شما داشتن ارتباط با شرکای قوی در حوزه ­های دیگر است که دارای برند بزرگی باشند تا می توانید بر تعداد شرکای تجاری خود بیافزایید در این صورت حداقل با برخی از آنها رابطه ی نزدیکی خواهید یافت که می توانند در بخش­ های مختلف کسب وکارتان مفید واقع شوند.
 
مزایای یکسان را در اشکال متفاوت تحویل دهید :

رسالت و هدف محصول خود را به اشکال مختلف به مصرف­ کنندگان ارائه دهید اگر محصول تمیز کننده دارید و هدف شما کار در حوزه­ ی بهداشت است آن را به حوزه ­های دیگر هم ببرید و خط محصولات خود را گسترش دهید اما زیر چتر هدف اولیه تان حرکت کنید.
 
رژیم بگیرید :

امروزه مصرف کنندگان به مواد غذایی مصرفی خود توجه زیادی دارند اضافه وزن یکی از مواردی است که امروزه توجه زیادی را به خود جلب کرده است و مصرف کنندگان به دنبال مواد غذایی هستند که رژیمی باشد.
شما نیز باید به ترجیحات مصرف کنندگان توجه کنید و در هر زمان مطابق با نیاز آنها تغییراتی را در محصول ایجاد کنید یا محصولی برای پاسخگویی به نیاز آنها تولید کنید.
 
بر حوزه کاری خود تسلط داشته باشید :

فقط کسانی که بر تمام جنبه­ های کار خود تسلط دارند موفق می شوند. سعی کنید از هرآنچه بر کار شما اثر می گذارد اطلاعات کافی داشته باشید.
 
به مخاطبان خود از آنچه که دوست دارند بیشتر دهید :

علایق مخاطبان خود را شناسایی کنید سپس سعی کنید آنچه مورد توجه مصرف کنندگان است را بیشتر کنید یا امکاناتی را فراهم کنید که استفاده از آنها آسان­تر شود.
 
بر اعتبار برند ( brand ) خود بیافزایید :
اگر محصولات لوکس دارید یا محصولات شما قیمت بالایی دارند باید برند خود را به گونه ­ای معرفی کنید که در ذهن مخاطبان این امر که محصولات شما ارزش این قیمت را دارند، به وجود آید.
 
یک شعار مناسب انتخاب کنید :

برای برند خود یک شعار مناسب انتخاب کنید که علاوه بر زیبا بودن در حافظه بماند و ارزش و هدف اصلی محصول و برند شما را مطرح کند.
 
به دنبال مد بروید :

اکثر مصرف کنندگان به طرح­ های جدید علاقه دارند و سعی میکنند به دنبال طرح ­های جدید بروند. شما نیز باید مد را دنبال کنید و از طرح­های جدید عقب نمانید وگرنه برند شما خیلی زود جایگاه خود را از دست میدهد.
 
به زبان بین المللی صحبت کنید :

اگر محدوده ی فعالیت شما محدود به یک فرهنگ خاص یا یک کشور نیست و در بازارهای بین المللی یا با فرهنگ های متفاوت فعالیت میکنید باید به گونه­ ای صحبت کنید که برای مخاطبانی که از فرهنگ و زبان دیگری از محصولات شما استفاده میکنند، قابل درک باشد.
 
لوگو جدید طراحی کنید :

سعی کنید لوگوی خود را به­ روز کنید لازم نیست  به گونه ای آن را تغییر دهید که به لوگوی دیگری تبدیل شود اما سعی کنید متناسب با شرایط زمانی برای جذب مخاطبان کمی آن را تغییر دهید. در مواردی هم که لوگوی جدید مورد استقبال واقع نشد می توانید به لوگوی قبلی بازگردید.
 
اسم جدید انتخاب کنید :

اگر اسمی که هم اکنون دارید آنقدر جذاب نیست که روی مخاطبان اثر بگذارد یا اینکه به گونه­ ای جانب­دارانه است آن را تغییر دهید.
 
 تعهدات پرداخت را کم کنید :

تا جای ممکن سعی کنید تعهدات پرداخت خود را کم کنید.
 
هویت برند خود را ارتقا دهید :

سعی کنید هویت برند خود را حفظ کنید و بر ارزش ­های آن اصرار داشته باشید. هویتی را انتخاب کنید که بتواند تا مدت نسبتاً طولانی روی آن مانور دهید.
 
به دنبال گروه جمعیتی جدید بروید :

اگر تابه حال برای گروه سنی خاصی کالا تولید می کردید سعی کنید برای بخش ­های دیگر بازار نیز محصولاتی را تولید کنید به این صورت سایر گروه ­های سنی را نیز به زیرمجموعه خود وارد کرده­ اید.
 
به صورت آنلاین شروع کنید بعد به کسب وکارتان شکل بدهید :

برخی از کالاها و خدمات این قابلیت را دارند که ابتدا به صورت انلاین با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنید سپس کم کم به آن سر و شکلی بدهید.
 
سرگرمی جدید ایجاد کنید :

سعی کنید در مخاطبان اشتیاق به استفاده از محصول یا خدمت ­تان را ایجاد کنید. سعی کنید در ارائه کالا و خدمات ارزش افزوده داشته باشید و این بخش را به گونه­ ای به کالا و خدمات خود اضافه کنید که جنبه ­ی سرگرمی و تفریح داشته باشد و به این شکل نظر مخاطبان را جلب کرده و آنها را به دنبال خود بکشانید.
 
جنبش ایجاد کنید :

در زمان برگزاری کمپین سعی کنید آن را بی­رون دنبال نکنید جنبشی ایجاد کنید که در راستای محصول و خدمت و اهداف شما باشد و منجر به شکل گیری حرکتی وسیع بین مخاطبان شود سعی کنید مصرف کنندگان را نیز وارد میدان کنید.
 
وارد بخش جغرافیایی جدیدی از بازار شوید :

بازار خود را به نواحی مختلف جغرافیایی گسترش دهید.
 
برای محصول موجود خود استفاده ­ی جدیدی بیابید :

از محصولات بالقوه خود استفاده­ های دیگری هم بکنید. مثلا اگر لوازم تزئینی تولید میکنید سعی کنید مورد مصرف دیگری نیز به انها اضافه کنید.
 
یک برنامه وفاداری ایجاد کنید  :

مشتریان حال حاضر خود را خشنود نگه دارید محصولات و خدمات شگفت انگیز به همراه پاداش ویژه یا حتی ایمیل یا پیام تبریک، به شما کمک می کند مشتریان تان را نزد خود نگه دارید.
 
از بازاریابی مستقیم استفاده کنید :

پیشنهادات خود را به شکلی واضح و روشن به مخاطبان خود اعلام کنید.
 
از بسته بندی های جدید استفاده کنید :

بسته بندی اولین چیزی است که مخاطبان از محصول شما دریافت می کنند و با آن تعامل برقرار می کنند. انتخاب هوشمندانه بسته­ بندی بعضاً میتواند عامل جذب مشتریان باشد.
 
بیشتر از آنکه به رقابت توجه کنید به محیط زیست توجه کنید :

احترام به محیط زیست این روزها از اهمیت بالایی برخوردار است سعی کنید در تمام فرآیندها به گونه ­ای عمل کنید که ابتداً به نفع محیط زیست باشد. از بسته بندی گرفته تا مراحل تولید کالا اطمینان کسب کنید که هرآنچه به محیط برمی گردانید تا حد قابل توجه ی قابل بازیافت باشند.


نکاتی مهم در برندسازی احساسی

آنچه ما امروزه آن را برندسازی احساسی ( Emotional Branding ) می خوانیم پدیده­ ی جدیدی نیست بلکه توجه بیشتر در ایجاد ارتباطات احساسی برند با مخاطبینش در طی فرایند برندسازی است برندسازی عاطفی از آنجا که با احساس افراد در ارتباط است بسیار موثر است.
اگرچه هنوز هم با توجه به گسترش بازاریابی اینترنتی فروشندگان همچنان با در دست داشتن اعداد و ارقام و مستندات حقیقی و موجودی انبار به سوالاتی درمورد چگونگی و میزان فروش پاسخ می دهندنخح و مسئولین فروش معمولاً برای فروش یک خدمت یا محصول به خوبی آموزش دیده ­اند.
امّا حقیقت این است که محصولات و خدمات دیگر صرفاً آن محصولی که می­ فروشید نیستند شما در حال فروش سبک یا روشی برای بهبود زندگی بازار هدفتان هستید؛ و برای تحقیق این امر باید به گونه ای عمل نمایید که بازار هدف شما احساس کند که به محصولات و خدمات برند شما نیاز دارد این یعنی برندسازی احساسی ( Emotional Branding ).
احساس کردن آن چیزی است که برندسازی احساسی ( Emotional Branding ) یا عاطفی از آن برگرفته شده است، و این احساسات حتی لازم نیست مستقیماً با برند در ارتباط باشند.
در تبلیغات حسی شما محصول را در آخر تبلیغ می بینید و امکان دارد مضمون کل تبلیغ به محصول یا برند مرتبط نباشد این نوع بازاریابی ارتباطی را برقرار می کند با این امید که ارتباط عاطفی و حسی با مخاطبان ایجاد شود و در ذهن جمعی و اشتراکی آنها بماند.
برندسازی عاطفی نوعی دستکاری ذهن به روشی هوشیارانه است بنابراین برای راه ­اندازی یک کمپین برندسازی احساسی برای برندتان از ۵ نکته تأثیر گذار زیر در برندسازی عاطفی استفاده کنید :
 
موردی که در برندسازی بر آن متمرکز هستید را تغییر دهید :

بیشتر از آنکه به مشتریان فعلی خود فکر کنید، به بازار هدفتان فکر کنید بیشتر از محصول، تجربه حاصل از محصول را مورد توجه قرار دهید بیشتر به این  فکر کنید که از چه دیالوگی برای جذب مخاطب استفاده کنید نه اینکه چه اطلاعاتی را به بازار هدفتان انتقال دهید.
برندسازی احساسی ( Emotional Branding ) وقتی نتیجه می دهد که شما رویکردهای خود را به گونه ­ای پیاده کنید که انگار مخاطبان شما افرادی هستند که زندگی می کنند کار می کنند فکر می کنند و رویا پردازی دارند و شما باید آنها را با تمام این موارد در ذهنشان، درگیر کنید.
اگر شما واقعاً مشتریان خود را می شناسید پس این روش بسیار آسان خواهد بود. در مورد آنها تحقیق و مطالعه کنید، ببینید مشتریان شما چه کسانی هستند و چه چیزی می خواهند این اطلاعات شما را در امر برند سازی احساسی یاری خواهد داد.
 
محتوایی ایجاد کنید که از نظر احساسی، آنقدر جذاب باشد که توسط بازار هدف به اشتراک گذاشته شود :

اشتراک گذاری بهترین راه تبلیغات در برندسازی عاطفی است چرا که هم رایگان است و هم از روی عاطفه، احساس و صمیمیت پخش می شود. بنابراین بررسی کنید که محتوای برند شما برای رسانه ­ای که انتخاب کرده­ اید، مناسب است.
 
در مورد عامل اصلی احساسی، که افراد را مجاب به خرید میکند اطلاعات بیشتری به دست آورید :

در تحقیقات صورت گرفته چندین کلید اصلی احساسی معرفی شده اند که افراد را مجاب به خرید می کنند، این کلیدها به شرح زیر است  تمایل به کنترل، من از تو بهترم، هیجان کشف یک چیز تازه ارزش­ گذاری مجدد ارزش ­های خانواده، تمایل به تعلق لذت بردن و سرگمی ، فقر زمان ، تمایل به بهترین بودن ، خود شکوفایی، عشق/ دوست داشتن/ رمانتیک بودن، پرورش پاسخ ­دهی ، دگرگونی درونی ، باهوش تر کردن افراد ، قدرت/ تاثیر/ تسلط، و تحقق آرزو.
این لیست ، لیست فوق ­العاده ­ای است. اما تمام موارد آن برای شما کاربرد نخواهد داشت به مشتریان ایده آل خود فکر کنید به یاد داشته باشید اینجا در مورد افراد صحبت می کنیم نه محصول و از میان موارد ذکر شده سه یا چهار کلید اصلی که به بهترین نحو با جامعه هدف شما متناسب است را انتخاب کنید و تمام تلاش خود برای برندسازی احساسی را بر روی این موارد متمرکز سازید.
 
برای برند خود داستان تعریف کنید :

تمام برندسازی در مورد داستان است. داستان سرایی چیزی است که ما برای قرن ­ها داشته ­ایم حتی در هزاران سال قبل از این روش به عنوان راهی برای برقراری رابطه عاطفی و احساسی استفاده می شده است. داستان ­ها در مورد واقعیت نیستند.
همه می دانند بهترین داستان ­ها آنهایی هستند که بعد از بستن کتاب و ترک کردن تئاتر با ما باقی بمانند دقیقاً یک چنین موقعیتی، برای داستان سرایی برندها نیز وجود دارد چرا که شما می خواهید مشتریانتان مدام به نام تجاری شما فکر کنند پس مطمئن شوید که از داستانی که استفاده می کنید احساسی را در مشتریان برانگیزد که شما می خواهید.
 
مشتریان برندتان را با یک احساس قوی رها کنید احساسی شاد یا غمگین :

این مورد به آن مربوط نمی شود که می خواهید مخاطبان خود را با چه اطلاعاتی از برند رها کنید مربوط به احساسی است که می خواهید برای آنها باقی بگذارید.
همانطور که در مقاله ­ی ویلیام مک اون ( William McEwen ) بیان شده ارتباطات احساسی صرفاً گرم و مثبت نیستند همین طور قرار نیست به سادگی آغازگر بحث جالبی باشند.
آنها دارای عواقب مالی قدرتمندی اند، مانند سهم پولی که از کیف پول مصرف­ کنندگان دارید یا تعداد تکرار تعاملات تجاری حتی فروشندگان سنتی که با مشتریان خود به صورت احساسی و عاطفی به تعامل و فروش می پردازند، عایدی بیشتری نسبت به فروشندگانی دارند که با مشتریان خود تعاملات احساسی برقرار نمی کنند.
در برند سازی احساسی ( Emotional Branding )، شما مجبور نیستید بین محصولات خود و احساسی که می خواهید با آن مرتبط باشید ارتباط مستقیم برقرار کنید. شما فقط کافی است آن احساس را به درک و ذهن مشتریان وصل کنید.
این بهترین راهکار برای شما است تا بتوانید در مقابل رقبایتان ایستادگی کنید این ایستادگی می تواند از طریقی مانند کاملاً در جهت مخالف عمل کردن تصرف جمعیت و مشتریان جدید و وادار کردن مردم به خندیدن یا گریستن حاصل شود.


مطالب مشابه


فروش برند

فروش برند  زيبا طعم ZIBA TAAM
فروش برند گنج سان ganj san
فروش برند  قانع GHAANEH
فروش برند شنزي shenzi
فروش برند گرین استار GREEN STAR
فروش برند پاک خند pak khand
فروش برند فومنتو fomento
فروش برند نوین دانه novin daneh
فروش برند "نوین نوش NOVIN NOOSH "
فروش برند "ارادت Eradat "
2018-2020 © تمامی حقوق این وب‌سایت برای میهن برند محفوظ است.
انصراف
جهت دریافت برند های آماده